Nowe umiejętności – więcej możliwości
Nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie biorą udział w projekcie „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+, w ramach którego odbywają się szkolenia kadry pedagogicznej.
Realizacja zadań projektu rozłożona jest w czasie i potrwa do 30.04.2025 r.
Dzięki Funduszom Europejskim dla Rozwoju Społecznego i współpracy Szkoły Językowej Maltalingua w lipcu 2024 r. na Malcie odbyły się pierwsze szkolenia kształcące umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Oprócz zajęć językowych kursanci uczestniczyli również w wyjazdach kulturoznawczych, podczas których mogli wykorzystać zdobyte umiejętności oraz dokonać ich ewaluacji.
Każdy uczestnik projektu otrzymał certyfikat potwierdzający realizację celów programu.
Nowe umiejętności – więcej możliwości
MALTA
Szkoła
Maltalingua English Language School mieści się w pięknym mieście St. Julians.
Została dwukrotnie nominowana jako finalista StudyTravel Star Awards 2023 – English Language School Europe, a w tym roku uzyskała nominację w kategorii – Junior Course for Under-18s.
W latach 2019 i 2022 Maltalingua School of English otrzymała certyfikat doskonałości. Szwajcarska ankieta Education Stars została opracowana na podstawie opinii tysięcy studentów za pośrednictwem mediów społecznościowych i platform edukacji online, co dało Maltalingua ogólną ocenę 4,7/5 i wynik jakości i satysfakcji na poziomie 98,83%.
ZAJĘCIA
Maltalingua jest małą szkołą języka angielskiego z wielkim sercem, w której zajęciach z przyjemnością braliśmy udział. Lekcje prowadzone były w małych, międzynarodowych grupach. Lektorzy przekazywali wiedzę w interesujący i zabawny sposób.
Ucząc się języka angielskiego, jednocześnie poznawaliśmy nowe metody nauczania, które możemy wdrożyć w naszej pracy.
Uczyliśmy się nie tylko w budynkach szkolnych, mieliśmy również szansę odkryć Maltę po lekcjach i poprawić swój angielski, wchodząc w interakcje z lokalnymi mieszkańcami. Dzięki czemu zawarliśmy nowe znajomości nie tylko z nimi, ale również z kursantami pochodzącymi min. z Meksyku, Francji, Niemiec, Finlandii, Łotwy, Estonii…
Bogaty program kulturoznawczy z anglojęzycznym przewodnikiem umożliwił nam zwiedzenie: Valletty (urokliwej stolicy Malty), Mdiny, Rabatu, St. Julian, The Three Cities, wyspy Gozo, Blue Lagoon na Comino, Jaskini Blue Grotto, basenów solnych, Klifów Dingli.
Malta zachwyca również kulinarnie. Kuchnia obfitująca w owoce morza, łącząca w sobie smaki całego świata, wymagała nie lada umiejętności językowych, oddających jej smak, zapach i piękno. A przede wszystkim prowokowała do wspólnych konwersacji.
Nowe umiejętności – więcej możliwości
WŁOCHY
We Włoszech kadra pedagogiczna uczestniczyła w zajęciach konwersacyjnych dla nauczycieli języka włoskiego. Szkoła Conte Ruggiero znajduje się w małej miejscowości Santa Domenica w niedalekiej odległości od Tropei, w Kalabrii, na południu Włoch. Zajęcia odbywały się w klasach ogrodowych, bo w zacienionych miejscach panował przyjemny chłód pomimo wysokiej temperatury. Na zajęciach poruszaliśmy tematy związane z życiem codziennym we Włoszech, tradycjami i zwyczajami. W grupie byli głównie nauczyciele z Niemiec i Szwajcarii, z którymi wymienialiśmy się doświadczeniem zawodowym.
Foto...