Historia Szkoły

Uwaga ABSOLWENCI rocznika 1998

 

II Zjazd Absolwentów LO nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Oławie - rocznik 1998

 

Wszystkich Absolwentów rocznika 1998 zainteresowanych uczestnictwem w Zjeździe, zapraszamy do kontaktu z Komitetem Organizacyjnym.

Numer telefonu: 695 354 070. Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

Miłość sprawiła, że w XX wieku odbyło się osiem Zjazdów Absolwentów, ostatni w roku 2005.

To są znamiona wielkiej miłości do szkoły, z której wyruszyliśmy w życie z uzyskanym tam świadectwem dojrzałości. Wręczano je nam po kilku latach młodzieńczej nauki w najstarszej po wojnie polskiej szkole średniej w Oławie. Powstała we wrześniu 1945, więc kończy 60 lat. Ten diamentowy jubileusz wiąże się z pięćdziesiątą rocznicą I Zjazdu Absolwentów w roku 1955

Nasza oławska "Alma Mater" kilkakrotnie zmieniała pierwotną nazwę Państwowe Gimnazjum i Liceum. Najbar­dziej doniosła zmiana nastąpiła podczas II Zjazdu Absolwentów. Dzięki inicjatywie i uporczywym staraniom jego organizatorów nadano szkole pa­trona i od września 1965 nazywała się: Liceum Ogólnokształcące imienia Jana III Sobieskiego.


Kontakt:

Liceum Ogólnokształcące Nr I
im. Jana III Sobieskiego;

55-200 Oława; Plac Zamkowy 10 
Telefon: +71 313 27 48

 

 


Sukcesy:

wyróżnienie tygodnika Perspektywy
w rankingu najlepszych liceów
w Polsce


Certyfikaty:

wysokiej jakości kształcenia 
Politechniki Wrocławskiej
i Uniwersytetu Przyrodniczego

   


Współpraca:

Wyższa Szkoła Bankowa
we Wroclawiu

 

Sign in to your account