Byli nauczyciele


Byli nauczyciele

LP IMIE I NAZWISKO LATA PRACY PRZEDMIOTY
1 Addis S. 1996-97? j.angielski
2 Andruchów Karolina (1919-1951) 1945-50 j.łaciński
3 Antczak Izabela 2009-10 historia
4 Babiak-Ciołek Czesława 1974-77 wych.techniczne
5 Bałaziński Edmund 1945-50 chemia, zespół teatralny
6 Banaszkiewicz-Grygorcewicz Małgorzata 1983-95 fizyka
7 Bednarz-Skrzyńska Anna 1950-54 wf
8 Białas Maria 1951-51 biologia
9 Białas Ryszard 1951-52 chemia
10 Białek Mikołaj 1945-48 j.łaciński
11 Białowąs Elzbieta (Gąsior) ok.1980 chemia
12 Bielenda Joanna 1991-00 biologia
13 Bień Danuta-Rybałtowska (+ 2011) matematyka
14 Bijak Stanisław 1990-? religia
15 Błażewicz Ryszard 1961-64 fizyka, matematyka
16 Bocian Marian dyrektor 1950-53
17 Bolszakowa Irena 1997-03 j.angielski
18 Budzowska Celina 1993-93 j.angielski
19 Bzowska-Koelner Krystyna 1962-63 wf
20 Chalasiewicz Krzysztof 2012-15 j.polski
21 Chowaniak Czesław 1970-73 wych.techniczne
22 Ciołek Mikołaj (1879-1949) 1945-48 j.łaciński, dyrektor 1945
23 Czapelski Wacław (1905-1982) 1945-60 matematyka, fizyka
24 Czechowski Jan 1972-74 geografia
25 Czekalska Maria 1950-? j.francuski
26 Dojko Franciszek 1947-? j.polski
27 Domański Henryk 1967-84 matematyka
28 Dotzauer Zbigniew (1933-1994) 1956-63 wf
29 Drozd Julian 1952-? matematyka, PO
30 Drozd Magdalena 2004-05 j.polski
31 Dudycz Anna 1993-13 chemia, informatyka
32 Drzewiński Łuksz 2012 chemia
33 Dudzik Maria († 2005) 1952-55 j.polski
34 Dybała Beata 1989-90 matematyka
35 Dziedziński Kazimierz 1973-84 wych.techniczne
36 Falińska (Bagińska) Kazimiera (+ 2005) 1974-03 fizyka
37 Fidala Grzegorz 2007-08 wf
38 Fiedeń Leonard 1956-64 j.polski
39 Flaczyńska Irena 1992-00 pedagog szkolny, wicedyrektor
40 Frank Maria 1955?
41 Furmanowska Zofia 1991-04 matematyka
42 Furmanowski Tomasz 1998-99 matematyka
43 Gałwiaczek Tomasz 2006 historia
44 Gardzilewicz Józef 1993-94; 2014-15 j.niemiecki
45 Gawrylasz 1950-51 pedagogika
46 Gorazd Franciszka (1910-1992) 1945-? biologia
47 Gorol Wojciech 2002-04 j.angielski
48 Grendysz Zofia 2007-12 fizyka
49 Gromadzki Robert (ksiądz) 2004-08 religia
50 Gruszecki Leszek 1984-88 wych.techniczne
51 Grzesiowski Franciszek 1970-73 biologia
52 Guź Jerzy 1999-01 historia
53 Guźniczak Andrzej (ksiądz) 1994; 1998-99 religia
54 Gwara Marta 2008- j.angielski
55 Hawrysz Jerzy 1970-75; 91-94 wf
56 Haraburda Antoni 2014-15 fizyka
57 Hermanowski Jan (1904-1986) 1945-49 historia, dyrektor 1945-49
58 Hodera-Szandała Monika 2009-10 j.niemiecki
59 Ilina Oksana 1997-99 j.angielski
60 Irek Waldemar (ksiądz) 1995-96 religia
61 Isel Zbigniew 1963-91 wf, wicedyrektor
62 Jackiewicz-Biały Lucyna 1967-? j.angielski
63 Jagodziński Wiesław 2007-08 PO
64 Jakubas Paweł 2003-04 przedsiębiorczość
65 Jakubów Krzysztof 2008- j.angielski
66 Janowski Jan (ksiądz) 1980-? religia
67 Jaruga Beata 2005-08 biologia
68 Jawna Zofia 1966-67 wf
69 Jerzykowska-Słupska Teresa 2003-08 przedsiębiorczość
70 Jeziorska Maria 1974-80 biologia
71 Jurczak Beata 2007-15 fizyka
72 Kajzer Maria 1967-85 wf
73 Kajzer Stanisław 1958-61 wych.muz., chór, harcerstwo
74 Kalemba Krystyna 1970-99 biologia
75 Kamiński Jerzy 1989-91 j.polski
76 Kamiński Marek 1989-91 chemia
77 Kawa Józef 1970-72 wych.plastyczne
78 Kirkor Stanisława 1945-47 j.francuski
79 Kłeczek Marek 1994-95 chemia
80 Kłęk Jarosław 2004-06 WDŻ
81 Kłonicka Sabina 1950-51 biologia
82 Kolasa Magdalena 2002-12 biologia
83 Kołakowska (Bień) Joanna 2006-2016 j.polski
84 Kołakowski Mariusz 2004-08 informatyka
85 Konopacka Helena 1973-95 historia, propedeutyka
86 Kornecki Tadeusz 1951-52 pedagogika
87 Koszutska-Szczot Małgorzata 1991-96 j.angielski
88 Kośmider Stanisław 1952-? wf
89 Kozłowska Józefa 19?-60 geografia?
90 Kowalski Jacek 2006- PO
91 Kaśków-Parys Maria 2010-13 WOK
92 Krawców Eugeniusz 1954-85 fizyka, przysp.wojskowe
93 Kubica Stefan 1960-85 geografia
94 Kubisz Damian (ksiądz) 2004-08 religia
95 Kudlik Jan (ksiądz) 2002 religia
96 Kurylak Krzysztof 2008-08 fizyka
97 Kutrowski Franciszek (ksiądz) (1907-1980) 1947-51, 58 religia
98 Lech Irena 2001; 2009-2015 pedagog
99 Leja Zenon 1999-07 historia, WOS, PO
100 Lignarski Bolesław 1969-71 historia, PO, dyrektor 1969-71
101 Lis Joanna 2008- biologia
102 .Łabowski Stefan 2008 PO
103 .Łukasik Marcin 2004-05 chemia
104 .Łukaszczyk Zygfryd 1972-? j.niemiecki
105 Madej 1948-50 wf
106 Madej Jacek 2003-06 j.angielski
107 Markiewicz Antoni (+2015) 1987-? historia, geografia
108 Masiarek Aleksandra 2007-07 j.niemiecki
109 Masio Maria 1970-84 j.rosyjski
110 Matejkowska Elżbieta 1950-51 chemia
111 Matysiak Łukasz 2006- WOS
112 Matyszczak R. 2002 biologia
113 Mazurek Ewa 1985-89 chemia
114 Mielnicka I. 1999 historia, WOS
115 Miszczak Dorota 1993-94 j.polski
116 Mitek Jarosław 2001-2017 j.angielski
117 Moczulewska Grażyna 1999-00 religia
118 Możejko Jakub 1985-86 j.niemiecki
119 Mroczkowski Franciszek 1950-67 j.łaciński, j.angielski
120 Mruklik Jacek 1999-01 biologia
121 Myszkowska Blanka 2002-03 j.angielski
122 Nosek Irena 1951-53; 57-85 j.rosyjski
123 Nosek Kazimierz (1929-1981) 1951-52; 57-81 j.rosyjski, biblioteka, wicedyr.dla prac.
124 Notz Bogusława 1972-04 j.polski
125 Nowacki Franciszek 1989-90 j.niemiecki
126 Nowak Eugeniusz (1907-1993) 1945-47 j.łaciński, j.franc., chemia, religia
127 Nowicki Edward historia, WOS, PO, wicedyr. 1978-93
128 Oramus Andrzej (ksiądz) 1990 religia
129 Ostojski Kazimierz chemia
130 Ośmakiewicz Katarzyna 2006 historia
131 Pacholczyk Stefan 1971-05 matematyka
132 Palider Józef (1904-1984) 1955-78 j.łaciński, historia, biblioteka, dyr 1955-67
133 Pankiewicz Grażyna 1979-00 biologia, wicedyrektor
134 Parys Adam (+2014) 2012-14 historia, WOS
135 Pasierska Lucyna 2008- podstawy przedsiębiorczości
136 Paszkiewicz Maria 1945-47 j.niemiecki
137 Patyk Bogumiła 1983-85 j.niemiecki
138 Pawliszyn M. 2000 j.niemiecki
139 Perlińska Małgorzata 2008- pedagog szkolny
140 Perz-Bilińska Iwona 2012 biologia
141 Petelenz-Łukasiewicz A. 1998-99 historia
142 Piechowicz 1945-? pedagogika
143 Piechowicz Janina 1945-58 geografia
144 Piesiewicz Anna 2003-12 j.niemiecki
145 Pietrzycka Małgorzata 2005- biologia
146 Pilawa Jacek 1986-93 filoz., religiozna., j.niemiecki, PDŻ
147 Pocheć Bogumiła 1963-65 wf
148 Polańska-Krasuska Maria 1945-72 j.polski
149 Potoczny Bożena 1993-01 j.polski
150 Półtorak B. 1995-06 biologia
151 Prandota Barbara 1965-70 j.angielski
152 Radzki Kacper (ksiądz) 2008-10 religia
153 Rak Lesław 1987-93 pedagogika, psychologia
154 Rapacz Marian (ksiądz) 1998-02 religia
155 Rawik Krystyna 1970-81 historia, propedeutyka
156 Reczuch Tomasz wf
157 Rewińska Henrieta 1977-99 biblioteka
158 Rewińska Zofia 1981-86 j.rosyjski, wych.muzyczne
159 Rojszczak Halina 1966-? matematyka
160 Romanowski Władysław 1950-51 pedagogika
161 Rosół Tadeusz 1971-82 j.rosyjski, dyrektor 1971-82
162 Said Asad 1994-95 j.angielski
163 Sajkiewicz Stanisława (1911-1987) 1945-72 historia
164 Sas Dariusz 2004-05 j.polski
165 Semeniuk Dobrosława 2012-14 historia
166 Serbeński Stefan (+1953) 1945-53 j.niemiecki, j.ros., historia
167 Seredyńska Lucyna 2006-07 j.niemiecki
168 Sieczko Józefa 1963-67 historia
169 Siut-Stępień Krystyna 1975-01 j.polski
170 Skarbek-Diakowska Krystyna 1961-91 matematyka, wych.techniczne
171 Skibińska Wanda 1984-05 j.polski
172 Skibiński Zbigniew 1975-01 j.polski
173 Skorupska Irena 1977-85 j.niemiecki
174 Skotnicka Hanna (Mierecka) 2009-14 j.angielski
175 Skotnicki Piotr 1999 j.nngielski
176 Słonecki 1945-46 biologia
177 Słowińska-Błażewicz Irena 1962-80 fizyka
178 Słupski Krzysztof 1985-88 geografia
179 Sokołowski Aleksander 1962-64 propedeutyka
180 Solarski Miłosz 2001-02 wf
181 Sowa Janina 1965-66 wf
182 Stelmach Stanisław 1950-? wf
183 Stępień Stefan (1925-1993) 1952-84 chemia
184 Strzałka Krzysztof 2006-07 PO
185 Suska Irena 1973-75; 1982-02 j.polski, dyrektor 1982-02
186 Suwada Bartłomiej (ksiądz) 2013-14 religia
187 Szabat Marta 2007-08
188 Szafrański Jerzy 1975-98 wf
189 Szopf Józef 1967-69 dyrektor 1967-69
190 Szroeder Dorota 1974-81 j.polski
191 Szuszkiewicz Eugenia 1949-75 j.polski
192 Szypa Mariusz (ksiądz) 2010-13 religia
193 .Śliwa Roma 1969-82 chemia
194 .Śliwińska Danuta 1953-61 wf
195 .Śliwka Piotr (ksiądz) 1990 religia
196 .Śmigielski Franciszek 19-? chór
197 .Świętach Danuta 1970-75; 1982-95 j.łaciński
198 Targowicka Stanisława (1932-1984) 19 ?-67 biblioteka
199 Tarnowski Krzysztof 1993-95 wf
200 Tetke Maria 1963-66 matematyka
201 Tomaszyniec Elżbieta 1965-68 j.polski
202 Tracz Jan 1963-68 wych.techniczne
203 Trojan Wojciech 2004-08 j.angielski
204 Tryczyńska Katarzyna 2006 j.angielski
205 Ulanicki Czesław 2010-12 PO
206 Walukiewicz Mieczysław 1972-08 fizyka
207 Wasylik Helena 1971-91 biologia
208 Wiązowska Maria 1970-01 matematyka
209 Wiśniewska Wacława 1966-68 chór
210 Witkowska Ewa 1972-89 j.niemiecki
211 Witkowski Witold († 2010) 1968-70; 1973-05 wych.plastyczne, PO
212 Wnęk Zdzisław 1972-81 wych.muzyczne
213 Wojciechowska (Żuraw) Małgorzata 2014-2017 p.przedsiębiorczości
214 Wojciechowska Urszula 2008- biologia
215 Wojewoda Henryk 1949-55 matematyka
216 Wolska Małgorzata (Lewandowska) 1989-90; 2004-14 j.polski
217 Wróblewska Maria (1902-1957) 1951-57 j.rosyjski
218 Wyrzykowska 1946-? j.francuski
219 Zawer Tadeusz 1964-65 matematyka
220 Zielińska Irena 1985-86 j.rosyjski
221 Ziemba Marek (ksiądz) 1994 religia
222 Ziobrowska Kazimiera 1973-93 j.niemiecki
223 Ziółek (ksiądz) 1992-93 religia
224 Ziółkowski Jan j.polski, wicedyrektor dla pracujących 1984-90
225 Zwaduch K. 1995-96 religia
226 .Żabińska Barbara 1972-81 j.polski
227 .Żarnecki Przemysław 2009-2017 WOS, p.przedsiębiorczości
228 .Żarowska Stefania (1900-1997) 1948-70 biologia, wicedyrektor
229 .Żrałko Dorota 2004-05 WOK
230 .Żukowska (Łagowska) Władysława 1975-06 biblioteka
231 .Żydło Małgorzata 2007-08 pedagog szkolny
232 .Żygadło Leontyna 1982-01 j.rosyjski
233 .Żytowska A. 1996-97 j.niemiecki
234


Kontakt:

Liceum Ogólnokształcące Nr I
im. Jana III Sobieskiego;

55-200 Oława; Plac Zamkowy 1 
Telefon: +71 313 27 48

 

 


Sukcesy:

wyróżnienie tygodnika Perspektywy
w rankingu najlepszych liceów
w Polsce


Certyfikaty:

wysokiej jakości kształcenia 
Politechniki Wrocławskiej
i Uniwersytetu Przyrodniczego

   


Współpraca:

Wyższa Szkoła Bankowa
we Wroclawiu

 

Sign in to your account