LO Nr I
Pilnie sie uczymy
Wyjazdy sportowe i sukcesy
nasi uczniowie

Przedstawienie bożonarodzeniowe "Opowieść Wigilijna"

2018
 Wydarzenie zakończone
 
0
Ostatni termin: 
2018-12-21 00:00

Przedstawienie bożonarodzeniowe "Opowieść Wigilijna"

 

Tym razem nie było tradycyjnych jasełek z Dzieciątkiem, Maryją i Józefem, ani koncertu kolęd – było widowisko teatralne na podstawie powieści Charles’a Dickensa pt. „Opowieść wigilijna”. Wystawiono je na naszej scenie 21 grudnia – ostatni dzień przed przerwą świąteczną.

 Przygotowała je klasa 2c pod okiem katechety Piotra Wróbla i wychowawcy Renaty Turzańskiej. Prace nad nim trwały już od dwóch miesięcy, bo sztukę trzeba było osadzić w czasach wiktoriańskich, a więc dobrać stroje, wykonać scenografię i ucharakteryzować grające postacie. Odpowiedniego opracowania wymagał także scenariusz, bo należało uwzględnić możliwości aktorskie klasy i wymagania sceniczne auli.

 Ale wszystko się udało koncertowo. Uczniowie zagrali jak prawdziwi profesjonaliści, wczuwając się w odgrywane role z aktorską pasją i dokładnością. W główną postać, czyli chciwego i pogardzającego wszystkim i wszystkimi poza pieniądzem Ebnezera Skrooge’a wcielił się Andrzej Bochenkiewicz. Ale na scenie pojawiło się jeszcze ponad dwudziestu młodych aktorów. Między poszczególnymi scenami występował chór, któremu akompaniował zespół w skład którego wchodziły wiolonczela, skrzypce i pianino.

 Publiczność przyjęła występ bardzo dobrze, a nawet owacyjnie, nagradzając wykonawców oklaskami na stojąco. Z uznaniem o przedstawieniu wyrażali się także zaproszeni goście: starosta Zdzisław Brezdeń, proboszcz parafii śś.ap. Piotra i Pawła ks. Janusz Gorczyca i burmistrz Tomasz Frischmann. Ciepło i ze wzruszeniem podziękowała za występ dyr. Małgorzata Peremicka, składając przy tej okazji wszystkim radosnych, szczęśliwych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. A pani wicedyrektor Renata Ulanicka zamknęła to artystyczno-religijne misterium wspólnym odśpiewaniem kolędy „Przybieżeli do Betlejem pasterze”.

2018  Afisz Opowiesc wigilijna

 

 

 

Dostępne terminy


  • 2018-12-21 00:00

 

Lista uczestników

 Brak uczestników 

Powered by iCagenda

Kalendarz Wydarzeń

Marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
  Samorząd Szkolny LO im. Jana III Sobieskiego w Oławie zaprasza gimnazjalistów i uczniów szkól [...]
Data :   1 marca 2019
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ogłoszenia

  • XII Powiatowy Konkurs Fotograficzny +

     Zapraszamy młodzież z powiatu oławskiego do udzialu w XII Powitowym Konkursie Fotograficznym. Temat prac to "KONTRASTY"   Read More
  • 1

Kontakt:

Liceum Ogólnokształcące Nr I
im. Jana III Sobieskiego;

55-200 Oława; Plac Zamkowy 10 
Telefon: +71 313 27 48

 

 


Sukcesy:

wyróżnienie tygodnika Perspektywy
w rankingu najlepszych liceów
w Polsce


Certyfikaty:

wysokiej jakości kształcenia 
Politechniki Wrocławskiej
i Uniwersytetu Przyrodniczego

   


Współpraca:

Wyższa Szkoła Bankowa
we Wroclawiu

 

Sign in to your account