LO Nr I
Pilnie sie uczymy
Wyjazdy sportowe i sukcesy
nasi uczniowie

Światowy Dzień Rzucania Palenia

2018
 Wydarzenie zakończone
 
0
Ostatni termin: 
15 listopada 2018 00:00

Nikotynopolis, czyli Muzeum Papierosa

Co 6 sekund na świecie umiera człowiek z powodu palenia papierosów. 15 listopada po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Organizatorem przedsięwzięcia była klasa 2b, która – pod opieką pani prof. Jolanty Sztaby – przygotowała w auli szkolnej „Nikotynopolis”, czyli „Muzeum Papierosa”. Na uczniów naszej szkoły czekał szereg stanowisk, przy których poruszano różne zagadnienia dotyczące problematyki palenia – począwszy od „historii papierosa”, przez skecz o Michale, co chciał skończyć z papierosami, aż po doświadczenia mające na celu uświadomić katastrofalny wpływ palenia na organizm człowieka. Przy wszystkim obecna była pani Alina Ziółkowska (pracownik oławskiego sanepidu), która ponownie postanowiła przyjąć nasze zaproszenie. Następnie przedstawiono prezentację multimedialną wraz z wynikami ankiety przeprowadzonej wśród wszystkich klas LO, z której wynika, że niewielki odsetek osób z naszej szkoły pali regularnie, co bardzo nas cieszy. Potem odbył się krótki quiz z nagrodami. Na koniec głos zabrała pani Katarzyna Błaszczyk – kardiolog internista – która ponownie przybliżyła medyczne skutki palenia nie tylko dla palaczy, ale również dla osób z ich otoczenia.

Klaudiusz Pietraś 2b

 

 

Dostępne terminy


  • 15 listopada 2018 00:00

 

Lista uczestników

 Brak uczestników 

Powered by iCagenda

Kalendarz Wydarzeń

Grudzień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ogłoszenia

  • BAKCYL Programowania +

    Zapraszamy uczestników warsztatów "BAKCYL Programowania" do udziału w II cześci w dniu 13 XII br.  godz 10.00 - sala 51   Read More
  • 1

Kontakt:

Liceum Ogólnokształcące Nr I
im. Jana III Sobieskiego;

55-200 Oława; Plac Zamkowy 10 
Telefon: +71 313 27 48

 

 


Sukcesy:

wyróżnienie tygodnika Perspektywy
w rankingu najlepszych liceów
w Polsce


Certyfikaty:

wysokiej jakości kształcenia 
Politechniki Wrocławskiej
i Uniwersytetu Przyrodniczego

   


Współpraca:

Wyższa Szkoła Bankowa
we Wroclawiu

 

Sign in to your account