LO Nr I
Pilnie sie uczymy
Wyjazdy sportowe i sukcesy
nasi uczniowie

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

2018
 Wydarzenie zakończone
 
0
Ostatni termin: 
29 września 2018 00:00

Maturzyści na Jasnej Górze

 

Najpierw był różaniec odmawiany w autokarze… Za tegorocznych maturzystów, za uczniów LO, dyrekcję i nauczycieli. Poprowadził go ks. Paweł Parafiniuk. I choć niektórym powieki opadały – wyruszyliśmy wszakże o 6 rano! – to „zdrowaśki” mówione głośno lub szeptane po cichu skutecznie nastrajały na pielgrzymkową atmosferę wyjazdu.

Częstochowa powitała nas chłodną, ale za to słoneczną pogodą i mnóstwem pielgrzymów. Przyglądając się rejestracjom autokarów można było wnioskować, że zjechała tu cała Polska. Nie zabrakło też pielgrzymów/turystów z zagranicy, co można było usłyszeć i zobaczyć przeciskając się z wielkim trudem przez morze ludzi właściwie w każdym miejscu sanktuarium.

Drugim punktem pobytu na Jasnej Górze było zwiedzane Sanktuarium Narodu Polskiego z przewodnikiem. Dzieje klasztoru, historia obrazu, skarbiec, kaplica, wały… Przewodnik mówił interesująco i widać było, że robi to z pasją. Półtorej godziny szybko minęło i chyba nikt nie poczuł znużenia.

I wreszcie Msza św. No, nie tylko dla nas i w naszej intencji. Akurat trafiliśmy na mszę ślubną, więc to młoda para była w centrum uwagi. Ale zostaliśmy dwukrotnie powitani jako grupa maturzystów z Oławy i w naszej intencji też wspólnie się modliliśmy.

Po Mszy jeszcze udaliśmy się na wały, by zrobić sobie pamiątkowe zdajcie i powoli szliśmy do autokaru, zahaczając o sklepy z pamiątkami, kawą i czymś na ząb.

I wszystko układało się zgodnie z planem... Do czas awarii autokaru. Już w Częstochowie zaczął szwankować. Częste postoje i interwencja policji skończyły się tym, że musieliśmy zaczekać na podstawienie nowego pojazdu. Do Oławy wróciliśmy z trzygodzinnym opóźnieniem. Nic to… Najważniejsze, że humory dopisały. No i liczymy bardzo na maturalne owoce naszych modlitw.

W pielgrzymce wzięło udział 37 maturzystów. Oprócz ks. Pawła Parafiniuka młodzieżą opiekowali się prof. Piotr Wróbel i prof. Łukasz Galus.

 

 

Dostępne terminy


  • 29 września 2018 00:00

 

Lista uczestników

 Brak uczestników 

Powered by iCagenda

Kalendarz Wydarzeń

Luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Ogłoszenia

  • Konkurs na plakat +

      Uczniowie klas I, w terminie do 24 I 2019, przygotowują projekt plakatu reklamujący konkurs fotograficzny pt. "KONTRASTY"   Read More
  • BAKCYL Programowania +

    Zapraszamy uczestników warsztatów "BAKCYL Programowania" do kontynuowania warsztatów juz w formie samodzielnej pracy i osobistych kontaktów z prowadzącymi warsztaty. Zainteresowni uczniowie Read More
  • 1

Kontakt:

Liceum Ogólnokształcące Nr I
im. Jana III Sobieskiego;

55-200 Oława; Plac Zamkowy 10 
Telefon: +71 313 27 48

 

 


Sukcesy:

wyróżnienie tygodnika Perspektywy
w rankingu najlepszych liceów
w Polsce


Certyfikaty:

wysokiej jakości kształcenia 
Politechniki Wrocławskiej
i Uniwersytetu Przyrodniczego

   


Współpraca:

Wyższa Szkoła Bankowa
we Wroclawiu

 

Sign in to your account